Konkurs "Drewno jest z lasu"

Konkurs „Drewno jest z lasu” ma na celu promowanie drewna i Lasów Państwowych jako głównego dostawcę tego surowca. Nośnikiem gospodarczej funkcji lasu i polskiego modelu trwale zrównoważonej gospodarki leśnej będą obiekty architektury drewnianej.

Celem Konkursu jest w szczególności:

1) promocja Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe;

2) promocja gospodarczej funkcji lasu i polskiego modelu trwale zrównoważonej gospodarki leśnej;

3) promocja drewna jako naturalnego i odnawialnego surowca;

4) promocja obiektów architektury drewnianej.

 

Drewno – niezwykły surowiec i synonim ekologicznego stylu życia. Materiał, z którego zostały wykonane najcenniejsze polskie zabytki i obiekty kultu. Tworzywo dla artystów i rzemieślników. Lasy Państwowe ogłaszają konkurs, który zwraca uwagę na leśne pochodzenie drewna